Tanév rendje

 

 

A Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium

munkaterve

a 2017/2018-as tanévre

A 2017/2018. tanévben a tanítási napok száma: 180 nap

A tanév kezdő napja:      2017. szeptember 1. (péntek)

A tanév záró napja:         a 12-13. évfolyamon: 2018. május 3. (csütörtök)

az 5-11. évfolyamon: 2018. június 15. (péntek)

 

A tanév első féléve:                  2018. január 26-ig (péntek) tart

 

Félévi értesítők kiadása:           2018. február 2-ig (péntek) osztályfőnöki órák keretében.

 

A szünetek időtartama:

 

Őszi szünet időpontja:                2017. október 30-tól 2017. november 3-ig

 

A szünet előtti utolsó tanítási nap:                2017. október 27. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap:                    2017. november 6. (hétfő)

Téli szünet időpontja:                  2017. december 27-től 2018. január 2-ig

 

A szünet előtti utolsó tanítási nap:                 2017. december 22. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap:                    2018. január 3. (szerda)

Tavaszi szünet időpontja:            2018. március 29-től 2018. április 3-ig

 

A szünet előtti utolsó tanítási nap:                 2018. március 28. (szerda)

A szünet utáni első tanítási nap:                    2018. április 4. (szerda)

 

Hivatalos ünnepek (munkaszüneti napok), melyek hétköznapra esnek

  • 2017. október 23. (hétfő) Nemzeti ünnep
  • 2018. március 15. (csütörtök) Nemzeti ünnep
  • 2018. május 21. (hétfő) Pünkösd hétfő

 

Tanítás nélküli munkanapok időpontja

 

  • 2018. április 21.. (szombat) Nevelési értekezlet
  • 2018. május 7- 11. (hétfő-kedd-szerda-csütörtök) Érettségi szünet
  • 2018. május 12. (péntek) pályaorientációs tanítás nélküli munkanap
  • 2018. június 15. (péntek) DÖK tanítás nélküli munkanap

Jogszabályi háttér: 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelete a nevelési-oktatási
intézmények működéséről

14/2017. (VI. 14.) EMMI rendelet a 2017/2018. tanév rendjéről

Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium

2017/2018-as tanév

 

A 2017/2018. tanévben a tanítási napok száma: 180 nap

A tanév kezdő napja:      2017. szeptember 1. (péntek)

A tanév záró napja:         a 12-13. évfolyamon: 2018. május 3. (csütörtök)

az 5-11. évfolyamon: 2018. június 15. (péntek)

 

A tanév első féléve:                  2018. január 26-ig (péntek) tart

 

Félévi értesítők kiadása:           2018. február 2-ig (péntek) osztályfőnöki órák keretében.

 

A szünetek időtartama:

 

Őszi szünet időpontja:                2017. október 30-tól 2017. november 3-ig

 

A szünet előtti utolsó tanítási nap:                2017. október 27. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap:                    2017. november 6. (hétfő)

Téli szünet időpontja:                  2017. december 27-től 2018. január 2-ig

 

A szünet előtti utolsó tanítási nap:                 2017. december 22. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap:                    2018. január 3. (szerda)

Tavaszi szünet időpontja:            2018. március 29-től 2018. április 3-ig

 

A szünet előtti utolsó tanítási nap:                 2018. március 28. (szerda)

A szünet utáni első tanítási nap:                    2018. április 4. (szerda)

 

Hivatalos ünnepek (munkaszüneti napok), melyek hétköznapra esnek

  • 2017. október 23. (hétfő) Nemzeti ünnep
  • 2018. március 15. (csütörtök) Nemzeti ünnep
  • 2018. május 21. (hétfő) Pünkösd hétfő

 

Tanítás nélküli munkanapok időpontja

 

  • 2018. április 21.. (szombat) Nevelési értekezlet
  • 2018. május 7- 11. (hétfő-kedd-szerda-csütörtök) Érettségi szünet
  • 2018. május 12. (péntek) pályaorientációs tanítás nélküli munkanap
  • 2018. június 15. (péntek) DÖK tanítás nélküli munkanap

 

 

 

Iskolai rendezvények

 

Időpont Ünnepség Felelős
2017. szept.  8:00 Tanévnyitó ünnepség Pásztor Sándorné
2017. okt. 6.

1. óra

Megemlékezés az aradi vértanúk emléknapján (5.a, 6.a, 7.a) (8.a) Szokolóczináé Gál Bea

Ádám Klára

Gyarmatiné Rostás Ida

2017. okt. 14. Családi nap osztályfőnökök/ Jancsóné Zorván Zita
2017. okt. 12. 17:00 Ünnepélyes gólyaavató (5.a, 9.b, 9. c, 9/AJTP) osztályfőnökök

Tóthné Kócsák Edit

Dr Fényes-Bók Szilvia

2017. okt. 13. Vidám gólyaavató (5.a, 9.b, 9. c, 9/AJTP) osztályfőnökök
2017. október 20. ISKOLAI megemlékezés az 1956. évi forradalomról és szabadságharcról. Műsor: 11. évfolyam Csábiné Gerbely Mária, Horváthné Varga Ildikó, Lavaj Andrea, Gyarmatiné Rostás Ida
2017. okt. 23. Koszorúzás az 1956. évi forradalom és szabadságharc ünnepén

(10.a, 10.b, 10.c)

osztályfőnökök
2017. okt. 27. Halottak napi kegyeleti megemlékezés (DÖK) Mészáros Katalin
2017. nov. 4. Városi megemlékezés a forradalom és szabadságharc leveréséről (emelt történelem csoportok) 12. évf. emelt történelem

Jancsóné Zorván Zita

2017. nov. 13. 1. óra A magyar nyelv ünnepe (iskolarádió) Pásztor Sándorné
2017. dec. 1. Bartókra emlékezünk Pásztor Sándorné
2017. dec. 9.;15.;16. Szalagavató ünnepségek

(12.a, 12.c 12.b )

végzős osztályok osztályfőnökei
2017. dec. 22. Karácsonyi ünnepség Pásztor Sándorné, Lévárdi Bea
2018. jan. 16. Mikszáth-ünnepség (városi rendezvény) Pásztor Sándorné
2018. jan. 19. Madách-ünnepség

(11-12. évf. emelt magyar csoportok)

Ádám Klára 12. emelt magyar
2018. jan. 22. Megemlékezés a Magyar Kultúra napján (iskolarádió) Heffterné Gáspár Lilla

 

2018. jan. 29. Megemlékezések a Civitas Fortissima ünnepén Jancsóné Zorván Zita
2018. febr. 9. Jótékonysági bál Dr Fényes-Bók Szilvia, Ádám Klára, Csábiné G.M.
2018. febr. 16. Balassi nap: Témanap/ Reformkor és romantika Mészáros Katalin, Heffterné Gáspár Lilla, Horváthné Varga Ildikó
2018. febr. 26 Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozataira (iskolarádió) Vidomusz Béláné
2018. márc. 5-19. Témahét: pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete Diósi Katalin
2018. márc. 14. 1. óra Az 1848/49. évi forradalom és szabadságharc ünnepe 9. évf. osztályfőnökök, Gyarmatiné Rostás Ida

 

2018. márc. 15. Koszorúzás, városi ünnepség (7-8.o.) Széles Zoltán
2018. április 9-13. Digitális témahét Dr Fényes-Bók Szilvia
2018. ápr. 11. A költészet napja Dr Fényes-Bók Szilvia
2018. ápr. 16. Megemlékezés a Holokauszt áldozatainak emléknapján (iskolarádió) Pénzes Attila
2018. máj. 4. 2-3. óra Bolondballagás érintett osztályfőnökök
2018. máj. 5. Ballagási ünnepség Jávorné Barsi Boglárka
2018. máj. 25. Megemlékezés a magyar hősök emléknapján (iskolarádió) Ruga Ilona
2018. máj. 27. Megemlékezés a Katonatematőben DÖK
2018. jún. 4. Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napján (iskolarádió)

Trianoni megemlékezés

emelt történelem csoportok

Borenszkiné Imre Éva

 

Pénzes Attila

2018. jún. 24. 8:00 Tanévzáró ünnepség Horváth Anita

 

 

Érettségi vizsgák rendje

 

A 2017. évi októberi-novemberi érettségi vizsgák:

A vizsgára való jelentkezés határideje: 2017. szeptember 5. (kedd)

 

Írásbeli érettségi vizsgák közép- és emelt szinten:

12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet 1. melléklete szerint

 

Szóbeli érettségi vizsgák emelt szinten: 2017. november 9–13.

 

Szóbeli érettségi vizsgák középszinten: 2017. november 20–24.

 

Vezetőségi tag: Harsányi János

 

 

A 2018. évi május-júniusi érettségi vizsgák rendje

A vizsgára való jelentkezés határideje: 2017. február 15. (csütörtök)

Írásbeli érettségi vizsgák közép- és emelt szinten:

12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet 1. melléklete szerint

 

Szóbeli érettségi vizsgák emelt szinten: 2018. június 7–14.

Szóbeli érettségi vizsgák középszinten: 2018. június 18–29.

 

Szóbeli érettségi vizsgák beosztása: 2017. június 13-24.

12.a osztály of.: Ádám Klára                  2018. június 18-20. (hétfő-szerda)

12.b osztály of.: Mészáros Adrienn        2018. június 21-22. (csütörtök-péntek)

12.c osztály of.: Hodossyné Bereck Erna 2018. június 25-27. (hétfő-szerda)

 

 


 

A felvételi eljárás lebonyolításának ütemezése

 

Határidők Feladatok Felelős
2017. szept. 11. A minisztérium pályázatot ír ki az AJTP-ba történő jelentkezésről.
2017. szept.-okt. Falujárás: a környező iskolákban tartott szülői értekezletek meglátogatása.  AJTP programfelelős
2017. szept. 30. A Hivatal a honlapján közlemény formájában nyilvánosságra hozza a középfokú iskolák tanulmányi területeinek meghatározási formáját.
2017. okt. 20 . A középfokú iskolák meghatározzák tanulmányi területeik belső kódjait és megküldik a Felvételi Központnak.  általános igazgatóhelyettes
A középfokú iskoláknak felvételi tájékoztatóban kell nyilvánosságra hozniuk a felvételi eljárásuk rendjét és a felvételi tájékoztatót közzé kell tenniük a KIR-ben.  általános igazgatóhelyettes
2017. nov.14. 8:00-12:00 Nyílt nap és tájékoztató szülői értekezlet az AJTP-ba jelentkező diákoknak és szüleiknek  igazgató
2017. nov. 15. A Hivatal közzéteszi a központi felvételi vizsgát szervező középiskolák jegyzékét.
2017. nov.15 8:00-12:00 Nyílt nap és tájékoztató szülői értekezlet a négy évfolyamos, valamint a két tanítási nyelvű gimnáziumba jelentkező diákoknak és szüleiknek  igazgató
2017. nov.16 8:00-12:00 Nyílt nap és tájékoztató szülői értekezlet a négy évfolyamos, valamint a két tanítási nyelvű gimnáziumba jelentkező diákoknak és szüleiknek igazgató
2017. nov. 17. Nyílt nap és tájékoztató szülői értekezlet a nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkező diákoknak és szüleiknek  igazgató
2017. dec. 08. A tanulók jelentkezése az AJTP –ba történő jelentkezés esetén a pályázatban megjelölt intézménybe.
2017. dec. 12. Az AJTP –ra történő pályázatok benyújtása.
2017. dec. 13. A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények jelentik a Hivatalnak a feladatlapigényüket.  általános igazgatóhelyettes
2018. jan. 19. Az AJTP-hez tartozó intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkezőkkel.  AJTP programfelelős
2018. jan. 20. Az általános felvételi eljárás kezdete
2018. jan. 20. 10:00 Központi írásbeli felvételi vizsga az AJTP-ba jelentkezők számára.  nevelési igazgatóhelyettes
2018. jan. 25. 14:00 Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák. nevelési igazgatóhelyettes
2018. jan. 26. Az AJTP-ba tartozó intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkező, pótló írásbelin részt vett tanulókkal.  AJTP programfelelős
2018. febr. 08. A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező középiskolák értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat. általános igazgatóhelyettes
2018. febr. 09. Az AJTP -ban részt vevő intézmények a programra benyújtott pályázatok eredményéről értesítik az érintett törvényes képviselőket, tanulókat és általános iskolákat.  igazgató
2018. febr. 19. Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak.
2018. márc. 14. A középfokú iskola nyilvánosságra hozza a jelentkezők felvételi jegyzékét.  igazgató
2018. márc. 21-22. A tanulói adatlapok módosításának lehetősége.
2018. márc. 23. A módosító tanulói adatlapot ekkor kell megküldeni a Hivatalnak.
2018. márc. 28. A Hivatal elektronikus formában megküldi a középfokú iskoláknak a hozzájuk jelentkezettek listáját ABC sorrendben.
2018. ápr. 10. A Hivatal a módosító tanulói adatlapok alapján kiegészíti a jelentkezettek listáját.
2018. ápr. 13. A középfokú iskola igazgatója az ideiglenes felvételi rangsort megküldi a Felvételi Központnak. igazgató
2018. ápr. 20. A Hivatal kialakítja a végeredményt.
2018. ápr. 27. A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.  igazgató
2018. máj. 07-18. Rendkívüli felvételi eljárást kell tartani, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel.
2018. máj. 07-aug. 31. A középfokú iskola igazgatója rendkívüli felvételi eljárást írhat ki.
2018. jún. 21-23. 8:00- Beiratkozás (szintfelmérés)  az 5.a, 9.b és 9/AJTP osztályok tanulóinak nevelési igazgatóhelyettes
2018. jún. 22. 11:00 Szülői értekezlet a beiratkozott tanulók szüleinek. igazgató

 

 

Országos és helyi mérések rendje

Bemeneti mérés (olvasás-szövegértés és matematikai gondolkodás)
2017. szept. 4. hétfő 8:00 Felelős: Hegedűs Csaba
Érintett osztályok:

5.a                of.: Jancsóné Zorván Zita
9.b                of.: Jávorné Barsi Boglárka
9.c                of.: Tóthné Kócsák Edit
9/AJTP             of.: Simon Erzsébet

Javítás-értékelés határideje: 2017. szeptember 20. (kedd)

 

Az értékelés megbeszélése, a fejlesztőprogram megtervezése évfolyammegbeszélések keretében.

 

Országos kompetenciamérés:
2018. május 23. szerda 8:00 Felelős: Hegedűs Csaba
A mérésben résztvevő osztályok:

6.a                   of.: Hugyecz Tiborné
8.a                   of.: Szokolócziné Gál Bea
10.a                 of.:Hegedűs Csaba
10.b                of.: Jávorné Barsi Boglárka
9.d (AJTP)      of.: Heffterné Gáspár Lilla

  • 2017. nov. 24.: A méréshez szükséges adatok elküldése a Hivatalnak
  • 2118. febr. 28. A Hivatal országos, intézményi és fenntartói szintű elemzéseket készít.

.

A mérés napja tanítási napnak minősül, amelyet az érintett tanulók a mérésben való részvétellel teljesítenek, további kötelező tanórai foglalkozás számukra nem szervezhető.

 

Országos idegen nyelvi mérés:

  • 2018. május 16. szerda Felelős: Kajtorné Hollósi Erzsébet

Érintett osztályok:

6.a of. Hugyecz Tiborné

8.a of.: Szokolócziné Gál Bea

  • 2017. nov. 24.: A méréshez szükséges adatok elküldése a Hivatalnak.
  • 2018. jún. 15.: Az elvégzett iskolai vizsgálatok tanulói és intézményi adatainak elküldése a Hivatal részére.
  • 2018. jún. 15. Az eredmények közzététele idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva

a honlapon

 


 

A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata

  • 2018. jan. 9. és 2018. ápr. 27. között Felelős: Széles Zoltán

Érintett osztályok: Minden évfolyam minden osztálya

  • 2017. okt. 16.: A mérés ütemtervének elkészítése
  • 2018. jún. 1. A mérés eredményeinek feltöltése a NETFIT informatikai rendszerébe.
  • 2018. jún. 15.: Írásbeli beszámoló készítése az eredményekről.

 

Helyi vizsgák rendje

Osztályozó vizsgák                                       Felelős: nevelési igazgatóhelyettes

  • 2017. nov. 27. Jelentkezési határidő félévi osztályozóvizsgára
  • 2018. jan. 8.: Félévi osztályozóvizsga
  • 2018. jan. 8.: Jelentkezés osztályozóvizsgára az előrehozott érettségire készülőknek
  • 2018. ápr. 17.: Osztályozóvizsga az előrehozott érettségire készülőknek
  • 2018. ápr. 27.: Jelentkezési határidő év végi osztályozóvizsgára
  • 2018. jún. 5.:Év végi osztályozóvizsga

 

Javítóvizsgák:                                               Felelős: nevelési igazgatóhelyettes

  • 2018. aug. 27-29. Év végi elégtelen osztályzat esetén

 

Különbözeti vizsgák:                                   Felelős: nevelési igazgatóhelyettes

  • 2017. nov. 27.: Jelentkezési határidő félévi különbözeti vizsgára
  • 2018. jan. 8.: Félévi különbözeti vizsga
  • 2018. ápr. 27: Jelentkezési határidő év végi különbözeti vizsgára
  • 2018. aug. 27-29.:Év végi különbözeti vizsga

 

Beszámoló                                         Felelős: nevelési igazgatóhelyettes

  • 2018. jún. 15.: Jelentkezés beszámolóra
  • 2018. aug. 27-29. Beszámoló

 


 

Kapcsolattartás a szülőkkel

 

Szülői értekezlet                                Felelős: igazgató és osztályfőnökök

 

2017. szept. 26. (kedd) 17:00 minden osztályban
2017. nov.10.. (péntek) 10:00 a négyévfolyamos és a két tanítási nyelvű gimnáziumbaiumba jelentkezni

kívánó tanulók szüleinek

2017. nov.14.. (kedd) 10:00 az AJTP-be jelentkezni kívánó tanulók szüleinek
2017. nov. 17. (péntek) 17:00 a nyolcévfolyamos gimnáziumba jelentkezni

kívánó tanulók szüleinek

2018.jan. 30. (kedd) 17:00 minden osztályban
2018. jún. 22. (péntek) 11:00 az újonnan beiratkozott tanulók szüleinek

 

Szükség és igény szerint további időpontokban is tarthat az osztályfőnök szülői értekezletet.

 

Fogadóóra                                         Felelős: nevelési igazgatóhelyettes és szaktanárok

 

2017. nov. 28. (kedd) 16:00-18:00 minden osztályban
2018. márc. 13. (p) 15:00-19:00 minden osztályban

 

 

Osztály-és évfolyammegbeszélések                                                     Felelősök: osztályfőnökök

 

 

A tervezetteken kívül amennyiben az osztályfőnök megoldandó problémát, feladatot érzékel az osztályával kapcsolatban, tanévente legalább egyszer osztálymegbeszélést hív össze, melyen az osztályában tanító kollégák vesznek részt.

 

 

Időpont Osztályok Témája
2017. okt. 3. 5.a of.: Jancsóné Zorván Zita

 

beilleszkedés
6.a of.: Széles Zoltán első tapasztalatok
2017. okt.10.  

9. AJTP of.: Simon Erzsébet

teljesítményértékelés
2017. nov. 21. 9. a of.: Diósi Katalin a tanév tapasztalatai
9. b of.: Jávorné Barsi Boglárka
9. c of.: Tóthné Kócsák Edit
9. d of.: Heffterné Gáspár Lilla
2018. jan. 9. 7. a of.: Széles Zoltán jövőkép
8. a of.: Szokolócziné Gál Beáta
2018. febr. 13.

 

10.a of.: Hegedűs Csaba  

emelt szintű képzés választások

 

10.b of.: Szlezákné Dóbiás Melinda
10.c of.: Kajtorné Hollósi Erzsébet
10. d of.: Koplányi Zoltánné teljesítményértékelés
2018. márc. 6 12.a of.: Ádám Klára felvételi
12.b of.: Mészáros Adrienn
12.c of.: Hodossyné Bereczk Erna
2018. márc. 21. 11.a of.: Ádám Klára emelt szintű képzések választásának tanulságai
11.b of.: Mészáros Adrienn
11.c of.: Hodossyné Bereczk Erna

 

 

 

 

Az igazgatóság ügyeleti rendje

 

Dr Fényes-Bók Szilvia

igazgató

Csütörtök       7-17h
Horváth Anita

nevelési igazgatóhelyettes

Hétfő             7-17h

Péntek            7-17h

Harsányi János

általános igazgatóhelyettes

Kedd             7-17h

Szerda            7-17h

 

 

Iskolai közösségek kapcsolattartásának rendje

 

 

Feladat Felelős(ök) Időpont
Igazgatósági megbeszélések igazgató feladatoktól függően
Iskolavezetőségi megbeszélések igazgató feladatoktól függően

hétfőnként 940-1025

Nevelőtestületi munkaértekezlet igazgató feladatoktól függően

keddenként 1430

Iskolaszék, SZMK választmányának, Intézményi Tanács és az igazgatóságnak a megbeszélései

 

SZMK elnök,

Intézményi Tanács elnök

Iskolaszék elnök

igazgató

2017. augusztus 21. (hétfő) 16h

2017. október 6. (péntek) 16h

2018. január 23. (kedd) 16h

 

Iskolai diákönkormányzat megbeszélései IDB patronáló tanár

IDB elnök

 

havonként: hétfő 1430
Iskolai diákönkormányzat és az igazgatóság megbeszélései igazgató

nevelési igh.

IDB patronáló tanár

IDB elnök

2017. szeptember 12. (kedd) 14h

2018. január 9. (kedd) 14h

2018. április 10. (kedd) 14h

Osztályszintű megbeszélések osztályfőnökök

tanulók

heti osztályfőnöki órák

        


 

Az iskolarádió működése

 

Heti rendszerességgel híradás az iskolai közösséget érintő eseményekről (versenyeken való részvétel, eredmények), ünnepi megemlékezések megszervezése, névnapi köszöntések, mozgósítás egy-egy eseményre, nagyszünetekben zenei összeállítások közvetítése.

Az iskolarádió szerkesztőségének tanári felelősei: Mészáros Katalin

DÖK

 

 

A közösségi szolgálat szervezésének szabályai

 
2016. jan. 1-től az érettségi megkezdésének feltétele 50 óra közösségi szolgálat teljesítése.
 

Közösségi szolgálat megkezdésének időpontja: 9. évfolyam szeptember 1.

befejezésének időpontja 12. évfolyam január 31.

 

Kapcsolattartásért felelős igazgatóhelyettes: Horváth Anita.

 

A közösségi szolgálat dokumentálása az osztályfőnökök feladata.

 

 


 

Versenyekre történő felkészítés és ütemterv

 

Tanulmányi versenyek

  • Az iskola tanulói részt vesznek az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett és finanszírozott Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyeken (OKTV), az Országos Általános Iskolai Tanulmányi Versenyeken (OÁTV), a „Szép Magyar Beszéd” versenyen (5-8. évf.) és (9-12. évf.), az „Édes anyanyelvünk” országos nyelvhasználati versenyen.
  • A versenyekre történő jelentkezés ideje: szeptember hónapban
  • A Nógrád Megyei Pedagógiai Intézet által szervezett versenyeken is indulnak tanulóink.
  • Rendszeresen részt veszünk az alábbi versenyeken:

Matematika tantárgyból             Felelős: Diósi Katalin

  • Zrínyi Ilona Matematika Verseny
  • Arany Dániel Matematika Verseny
  • Kenguru Matematika Verseny
  • Kalmár László Matematika Verseny
  • Curie Matematika Verseny
  • Peák István Matematika Verseny
  • Arany János Matematika Verseny
  • Dürer Matematika Verseny
  • KÖMAL Matematika Verseny
  • Bolyai csapatverseny

Fizika tantárgyból:                     Felelős: Diósi Katalin

  • Mikola Sándor Fizika Verseny
  • Öveges József Fizika Verseny
  • Jedlik Ányos Fizika Verseny

Informatika tantárgyból:                        Felelős: Diósi Katalin

  • Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny
  • Logo Számítástechnikai Verseny
  • Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny
  • Informatika Verseny AJTP /Kaposvár/

Természettudományos tantárgyakból:               Felelős: Diósi Katalin

  • Hevesy György Országos Kémia Verseny
  • Herman Ottó Országos Biológia Verseny
  • Kaán Károly Országos Természetismereti Verseny
  • Teleki Pál Országos Földrajz-Földtan Verseny
  • Környezetvédelmi Verseny AJTP

 

Magyar nyelv és irodalom tantárgyból:             Felelős: Pásztor Sándorné

  • Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny
  • Implom József Helyesírási Verseny
  • „Aranytoll” Helyesírási Verseny
  • Bendegúz Nyelv-Ész Verseny
  • Széchenyi István Retorika Verseny
  • Ordass Lajos Retorika Verseny
  • Eötvös József Országos Szónokverseny
  • Arany János Irodalmi Verseny
  • Aurél-napi Szavalóverseny
  • Kazinczy-díj Alapítvány Péchy Blanka emlékére tanulmányi versenyei:
  • „Szép Magyar Beszéd” verseny az 5-8. évfolyamos tanulók számára
  • „Szép Magyar Beszéd” verseny középfokú intézményekben tanulók számára
  • „Édes anyanyelvünk” országos nyelvhasználati verseny
  • Péchy Blanka Emlékverseny

Könyvtár:                                   Felelős: Diósi Katalin, Mészáros Katalin

  • Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny

Történelem:                                Felelős: Pásztor Sándorné

  • Balassagyarmati Pantheon Helytörténeti Verseny

Idegen nyelvek:              Felelős: Kajtorné Hollósi Erzsébet

  • Mentors Idegen Nyelvi Verseny
  • Idegennyelvi Verseny AJTP /Pápa/

 

 

Művészeti Versenyek                     Felelős: Pásztor Sándorné

  • Tiszán innen, Dunán túl Népdaléneklési Verseny
  • Iskolai kórusok versenye
  • Pécsi Művészeti Fesztivál
  • Tömörkény István Alkotói Pályázat
  • Megyei Rajzverseny
  • „Bonyhádi szellemi zsendülés” Bonyhád

 

 

 

Sportversenyek                               Felelős: Lavaj Andrea

  • Ipoly Kupa (az Ipolysági Magyar Tanításinyelvű Gimnáziummal testvériskolai kapcsolat)
  • „Gymnasion” Sporttalálkozó /Bonyhád, AJTP/
  • Diákolimpia

 

 

 

 

 

Táborok, találkozók                              Felelős: Pásztor Sándorné

  • Anyanyelvápolók Szövetsége Ifjúsági Parlament
  • Beszélni nehéz! körök országos találkozója
  • Anyanyelvi Ifjúsági Tábor
  • Anyanyelvi versenyek előkészítő tábora
  • Nyári tábor Felelős: Jancsóné Zorván Zita
  • Idegen nyelvi tábor Felelős:Tóthné Kócsák Edit

 

 

Kiemelt feladatok

 

 

Kapcsolattartási folyamatok szervezése

  • szülőkkel (e-napló, szülői értekezletek formái, Szülők Akadémiája
  • társintézményekkel (e-napló vezetése a kollégiummal, általános iskolákkal – beiskolázás, KLIK-kel)
  • kollégákkal (szakmai fórumok, nyílt napok, kirándulási programok)
  • diákokkal (DÖK, témanap (francia))

 

 

Az értékelés feladatkörei

  • intézményi önértékelés kidolgozása
  • pedagógus értékelés,
  • tanfelügyeleti ellenőrzésre való felkészülés

 

Környezetvédelem

A Balassi Tehetségműhely hatékony működtetése

Balassagyarmat, 2017. augusztus 29.

 

A 2017/18-as tanév munkaterve
Időpont Felelős Program
augusztus 21. hétfő Dr. F-BSz 900 alakuló értekezlet
augusztus 22. kedd Dr. F-BSz Munkaközösség-vezetői megbeszélés SZMSZ, PP, Házirend megbeszélés a munkaközösség-vezetőkkel
augusztus 23 szerda
augusztus 24. csütörtök DiKa Munkaközösségi értekezlet Reál:9:00
PS Énekkari próba 9:30
augusztus 25. péntek PS Munkaközösségi értekezlet Humán 9:00
HE Munkaközösségi értekezlet Nyelv 11:00
PS Énekkari próba 11:00
augusztus 26. szombat
augusztus 27. vasárnap
augusztus 28. hétfő JZZ Munkaközösségi értekezlet Osztályfőnöki 9:00
JZZ Testnevelés szakmacsoport megbeszélése 11:00
PS Énekkar 12:00
Dr. F-BSz Munkaközösség-vezetői értekezlet 14:00
augusztus 29. kedd Dr. F-BSz 9:00 Rendkívüli nevelőtestületi értekezlet

10:00 Tanévnyitó értekezlet

augusztus 30. szerda HA Osztályozó, különbözeti- beszámoló- és javítóvizsgák
PS Énekkari próba
MK TANKÖNYVOSZTÁS
augusztus 31. csütörtök PS Énekkari próba
JZZ Gólyanap 5. osztály
MK TANKÖNYVOSZTÁS
szeptember 1. péntek A tanítási év első tanítási napja
PS 7:50 Tanévnyitó ünnepség,
Ofők 2-3-4.óra OF
MK TANKÖNYVOSZTÁS
KOFE Az osztályok fényképezése
A jó tanuló, jó sportoló diákok listájának leadása
szeptember 2. szombat
szeptember 3. vasárnap
szeptember 4. hétfő DiKa 9. és 11. évf. nívócsoportok felmérése mat. (szerdáig)
HCs Bejövő kompetenciamérés (5.a, 9.AJTP matematika, magyar; 9.b,c magyar)
szeptember 5. kedd HJ A 2017. évi októberi-novemberi érettségi vizsgákra való jelentkezés határideje
szeptember 6. szerda
szeptember 7. csütörtök
szeptember 8. péntek Ofők NAPLÓK kitöltése
12. c osztálykirándulás Mezőberénybe 09. 10-ig Hodossyné Bereczk Erna, Hering Arnold
szeptember 9. szombat
szeptember 10. vasárnap
szeptember 11. hétfő Az oktatásért felelős miniszter pályázatot hirdet az Arany János Tehetséggondozó Programba, az Arany János Kollégiumi Programba, valamint az Arany János Kollégiumi-Szakközépiskolai Programba történő jelentkezésről.
MK 14:30 DÖK közgyűlés, tisztújítás
Ofők Törzslapok kitöltése az 5.a, 9.b, 9.c és 9/AJTP osztályokban
12.of Őszi kirándulás leadása
PA AJTP munkaterv leadása (Pénzes Attila)
szeptember 12. kedd Mkvezetők MUNKAKÖZÖSSÉGI, munkacsoportos megbeszélések

Haladási tervek, tanmenetek megbeszélése, korrekciója, aktualizálása

szeptember 13. szerda
szeptember 14. csütörtök
szeptember 15. péntek JZZ Gondoskodás projekt 1. csoportos megbeszélés
szeptember 16. szombat
szeptember 17. vasárnap
szeptember 18. hétfő
szeptember 19. kedd Nevelőtestületi értekezlet 14:30/BECS
szeptember 20. szerda
szeptember 21. csütörtök
szeptember 22. péntek HA Az OKTV-re való jelentkezés határideje
szeptember 23. szombat
szeptember 24. vasárnap
szeptember 25. hétfő MK Iskolai diákönkormányzat éves munkatervének leadása
PS OPERAKALAND
szeptember 26. kedd Mk-vezek Szakmai munkaközösségek munkatervének leadása, helyi tantervek, tanmenetek leadása
Dr. F-BSZ SZMK tisztújítás, tervezés 16:00
Ofők Szülői értekezlet minden osztályban 17:00-19:00
szeptember 27. szerda
szeptember 28. csütörtök
szeptember 29. péntek HJ Az OKTV-re való jelentkezések továbbításának határideje az Oktatási Hivatalnak
szeptember 30. szombat
október 1. vasárnap
október 2. hétfő
október 3. kedd Dr. F-BSz Tantestületi tájékoztató 14:30
Ofők 5-6.osztály megbeszélés 15:00-16:30
október 4. szerda
október 5. csütörtök Aurél-napi szavalóverseny
október 6. péntek LB, ÁK, RI Megemlékezés az aradi vértanúk emléknapján (részt vesz: 5.a, 6.a, 7.a) Műsor: 8. osztály 7:50-től a díszteremben
12.b osztálykirándulás Esztergomba 10.7-ig Mészáros Adrienn, Szokolócziné Gál Bea
október 7. szombat
október 8. vasárnap
október 9. hétfő
október 10. kedd Ofők 9/AJTP osztálymegbeszélés
október 11. szerda
október 12. csütörtök Dr. F-BSz, TKE Ünnepélyes gólyaavató 17:00 tornaterem
október 13. péntek MK VIDÁM Gólyaavató (5.a, 9.b, 9.c, 9/AJTP), GÓLYABÁL

2000 forintos támogatás beérkezési határidő

HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsgaidőszak kezdete
HJ Nemzetiségi nyelv és irodalom/ 8:00
HJ KIR statisztika határidő
HA Bacsúr Sándor kiállítás megnyitója 12:30
október 14. szombat JZZ CSALÁDI NAP (Gondoskodás)
október 15. vasárnap
október 16. hétfő HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga Magyar nyelv és irodalom; magyar, mint idegen nyelv /8:00
Középszintű érettségi írásbeli vizsga Földrajz / 14:00
október 17. kedd HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Matematika/8:00

Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Latin nyelv;héber nyelv/14:00

október 18. szerda HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Történelem/ 8:00

HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Francia nyelv/14:00

 

PSné A zene világnapjának ünnepe „A zene mindenkié” címmel 15:00-16:00
október 19. csütörtök HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Angol nyelv /8:00

Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Kémia; katonai alapismeretek, természettudomány; pszichológia / 14:00

október 20. péntek HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Vizuális kultúra/ 8:00

CSGM, HVI, LA, RI 7:50 től ISKOLAI megemlékezés az 1956. évi forradalomról és szabadságharcról. Műsor: 11. évfolyam
HJ A középfokú iskolák a középfokú intézmények felvételi információs rendszerében – Hivatal által közzétett közleményben foglaltak szerint – meghatározzák tanulmányi területeiket, és rögzítik a felvételi eljárásuk rendjét tartalmazó felvételi tájékoztatójukat.
A középfokú iskoláknak, kollégiumoknak nyilvánosságra kell hozniuk a honlapjukon a felvételi tájékoztatójukat.
október 21. szombat
október 22. vasárnap
október 23. hétfő HCS, KHE, SZDM, KZné Koszorúzás az 1956. évi forradalom és szabadságharc ünnepén (10.a, 10.b, 10.c, 10.d BGY.)
október 24. kedd HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga:

Német nyelv /8:00

Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Mozgóképkultúra és médiaismeret; dráma / 14:00

október 25. szerda HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Informatika /8:00

Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Orosz nyelv és más vizsganapon nem szereplő nyelvek/ 14:00

október 26. csütörtök HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Olasz nyelv/ 8:00

Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Biológia / 14:00

október 27. péntek HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Spanyol nyelv/ 8:00

HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga

Fizika; ének-zene; művészettörténet/ 14:00

MK Halottak napi kegyeleti megemlékezés (DÖK)
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
12. a osztálykirándulás Egerbe 10.15-ig Ádám Klára, Ruga Ilona
október 28. szombat
október 29. vasárnap
október 30. hétfő
október 31. kedd
november 1. szerda
november 2. csütörtök
november 3. péntek
november 4. szombat JZZ Városi megemlékezés a forradalom és szabadságharc leveréséről (tört. emelt)
november 5 vasárnap
november 6. hétfő Az őszi szünet utáni első tanítási nap
HA
OKTV Történelem/pályázatos
november 7. kedd PS FILHARMÓNIA kisgimnazisták (Zagyva Banda)
HA
OKTV/ pályázatos Földrajz
Dr. F-BSZ Tantestületi tájékoztató 14:30
november 8. szerda HA
OKTV Informatika II. kategória
november 9. csütörtök
november 10. péntek Dr. F-BSZ Szülői értekezlet a négy évfolyamos és a kéttannyelvű gimnáziumba jelentkezni kívánó tanulók szüleinek 17:00
november 11. szombat
november 12. vasárnap
november 13. hétfő GYRI

HA

A magyar nyelv ünnepe (iskolarádió)
 OKTV Angol nyelv I. II. kategória/ 1. forduló
november 14. kedd Dr. F-BSZ

 

 

HA

NYÍLT NAP az AJTP-be jelentkező diákok számára

Szülői értekezlet az AJTP-be jelentkezni kívánó tanulók szüleinek 10:00

OKTV MATEMATIKA II. 14:00
november 15. szerda  

 

 

 

 

 

Dr. F-BSZ

HA

A Hivatal közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi központi írásbeli felvételi vizsgát szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamosok számára központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények jegyzékét.
NYÍLT NAP a négy évfolyamos és a kéttannyelvű képzésbe jelentkező diákok számára
OKTV Magyar nyelv/pályázatos
november 16. csütörtök HA

Dr. F-BSZ

 

OKTV FIZIKA I, II. 14:00
NYÍLT NAP a négy évfolyamos és a kéttannyelvű képzésbe jelentkező diákok számára
november 17. péntek Dr. F-BSZ

 

Szülői értekezlet a nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkezni kívánó tanulók szüleinek 8:45
NYÍLT NAP a nyolc évfolyamos képzésbe jelentkező diákok számára
november 18. szombat
november 19. vasárnap
november 20. hétfő HJ

HA

Középszintű szóbeli érettségi vizsga november 24-ig.
OKTV Kémia I. II. kategória
november 21. kedd DK, JBB, TKE, HGL

HA

Évfolyam-megbeszélés 9. a,b,c,d
OKTV Francia nyelv I. II. kategória
FILHARMÓNIA 9.évf. Ragtime
november 22. szerda HA
OKTV Informatika I. kategória
november 23. csütörtök HCS Az országos méréshez szükséges adatokat az érintett nevelési-oktatási intézmények a Hivatal részére 2016. november 24-ig küldik meg, a Hivatal által meghatározott módon.
OKTV Biológia I. II. kategória
november 24. péntek HCS

 

 

JZZ

A célnyelvi méréshez szükséges adatokat az érintett általános iskolák a Hivatal részére 2016. november 24-ig, küldik meg, a Hivatal által meghatározott módon.
SZÜLŐK AKADÉMIÁJA 18:00
november 25. szombat
november 26. vasárnap
november 27. hétfő HA NÉMET NYELV I. OKTV 14:00
Jelentkezés az első félévi osztályozó vizsgára
november 28. kedd Dr. F-BSZ Fogadóórák minden osztálynak 16:00-18:00
november 29. szerda
november 30. csütörtök HA MAGYAR IRODALOM OKTV 14:00
december 1. péntek PS, LB Bartókra emlékezünk. Részt vesz a 8. 9. évf. december 1-15. között
december 2. szombat
december 3. vasárnap
december 4. hétfő
december 5. kedd
december 6. szerda
december 7. csütörtök
december 8. péntek HJ

 

 

 

 

KHE

A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára közvetlenül a központi írásbeli felvételi vizsgát szervező – az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázat benyújtása esetén a pályázatban megjelölt – intézménybe.
ECL
december 9. szombat ÁK

KHE

SZALAGAVATÓ 12.a
ECL
december 10. vasárnap
december 11. hétfő FILHARMÓNA kisgimnazisták: Operakommandó
december 12. kedd PA Az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázatok benyújtása.
december 13. szerda HJ A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények eddig az időpontig jelentik a Hivatalnak – a Hivatal által meghatározott módon – a hozzájuk a központi írásbeli felvételi vizsgákra jelentkezők alapján a feladatlap-igényüket.
december 14. csütörtök
december 15. péntek HBE SZALAGAVATÓ 12.c
december 16. szombat MA SZALAGAVATÓ 12.b
december 17. vasárnap
december 18. hétfő
december 19. kedd
december 20. szerda
december 21. csütörtök
december 22. péntek  

PS, LB

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap
Karácsonyi ünnepség 11.00 tornaterem
december 23. szombat
december 24. vasárnap
december 25. hétfő
december 26. kedd
december 27. szerda
december 28. csütörtök
december 29. péntek
december 30. szombat
december 31. vasárnap
január 1. hétfő
január 2. kedd
január 3. szerda A téli szünet utáni első tanítási nap
január 4. csütörtök HA
OKTV Vizuális kultúra/pályázatos
január 5. péntek
január 6. szombat
január 7. vasárnap
január 8. hétfő SZZ A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálatát az iskoláknak a nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő tanulók esetében 2018. január 8. és 2018. április 27. között kell megszervezniük. A mérés eredményeit az érintett nevelési-oktatási intézmények 2017. június 1-jéig töltik fel a NETFIT® rendszerbe.
HA Első félévi osztályozó vizsgák
HA Jelentkezés előrehozott érettségi miatt osztályozó vizsgára
január 9. kedd Dr. F-BSZ

SZZ, SZGB

Tantestületi tájékoztató 14:30
7. és 8. osztály megbeszélése 15:00-16:30
január 10. szerda
január 11. csütörtök
január 12. péntek
január 13. szombat
január 14. vasárnap
január 15. hétfő
január 16. kedd PS, HGL Mikszáth-ünnepség (városi rendezvény, 9.d)
január 17. szerda
január 18. csütörtök
január 19. péntek DÖK, MK, ÁK Madách-ünnepség (12. emelt csoport)
január 20. szombat Dr. F-BSZ

HJ

Az általános felvételi eljárás kezdete.
Központi írásbeli felvételi vizsgák az érintett 6 és 8 évfolyamos

gimnáziumokban. Központi írásbeli felvételi vizsgák a kilencedik évfolyamra és az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők számára az érintett intézményekben.

január 21. vasárnap
január 22. hétfő HGL Megemlékezés a magyar kultúra napján (iskolarádió)
január 23. kedd Dr. F-BSZ SzMK-megbeszélés
január 24. szerda
január 25. csütörtök  

HJ

Első félévi osztályzatok lezárása
Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a kilencedik évfolyamra, valamint az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők számára azoknak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni.
január 26. péntek PA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. F-BSZ

Az Arany János Tehetséggondozó Programba tartozó intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkező, a pótló írásbelin részt vett tanulókkal.
A tanítási év első félévének utolsó napja

Az első félév és a tanítási év utolsó napját követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezniük a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet tájékoztatás céljából meg kell küldeni az iskolaszéknek, az intézményi tanácsnak és a fenntartónak.

Félévi osztályozó konferencia
január 27. szombat
január 28. vasárnap
január 29. hétfő JZZ Megemlékezések a Civitas Fortissima ünnepén
Ofők 1. óra félévi értesítők kiosztása
január 30. kedd HJ Félévi statisztika elkészítése és leadása
Ofők Szülői értekezlet 17:00-19:00
január 31. szerda Dr. F-BSZ Az első félév és a tanítási év utolsó napját követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezniük a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet tájékoztatás céljából meg kell küldeni az iskolaszéknek, az intézményi tanácsnak és a fenntartónak.
FILHARMÓNIA 9. évf. Délszláv népzene
február 1. csütörtök
február 2. péntek Ofők Az iskola értesíti a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.
február 3. szombat
február 4. vasárnap
február 5. hétfő
február 6. kedd Dr. F-BSZ Félévi nevelőtestületi értekezlet
február 7. szerda
február 8. csütörtök Dr. F-BSZ A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények a Hivatal által meghatározott módon értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat.
február 9. péntek Dr. F-BSZ

ÁK, CSGM

 

JÓTÉKONYSÁGI BÁL 19:00
Az Arany János Tehetséggondozó Programban részt vevő intézmények a programra benyújtott pályázatok eredményéről – egymás egyidejű előzetes

értesítésével és az oktatásért felelős miniszter bevonásával – értesítik az érintett törvényes képviselőket, tanulókat és általános iskolákat.

KHE ECL
február 10. szombat KHE ECL
február 11. vasárnap
február 12. hétfő
február 13. kedd HCS, SZDM, KHE, KZné Évfolyam-megbeszélés 10. a,b,c,d
február 14. szerda
február 15. csütörtök HJ JELENTKEZÉS lezárása (2017. május-júniusi érettségi vizsgák)
február 16. péntek MK, HGL, HVI Balassi-nap (témanap: Reformkor és romantika)

délután farsangi felvonulás, este farsangi bál

február 17. szombat
február 18. vasárnap
február 19. hétfő Dr. F-BSZ Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Hivatalnak. (A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumba történő jelentkezésről a tanuló közvetlenül is megküldheti a jelentkezési lapot a gimnáziumnak, a tanulói adatlapot a Hivatalnak.)
február 20. kedd HA Előzetes jelentkezés az emelt és középszintű érettségire felkészítő csoportokba
február 21. szerda
február 22. csütörtök
február 23. péntek
február 24. szombat
február 25. vasárnap
február 26. hétfő VBné Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozataira (iskolarádió)
február 27. kedd
február 28. szerda
március 1. csütörtök PS Kodályra emlékezünk márc.1-14. között
március 2. péntek
március 3. szombat
március 4. vasárnap
március 5. hétfő DK Pénzügyi és vállalkozói témahét 2018. március 5. és 2018. március 9. között,
március 6. kedd Dr. F-BSZ

ÁK, MA, HBE

Tantestületi tájékoztató 14:30
12. évfolyam osztálymegbeszélés 15:00-16:30
március 7. szerda
március 8. csütörtök FILHARMÓNIA kisgimnazisták Jazz
március 9. péntek
március 10. szombat Munkanap (péntek), március 16-ot dolgozzuk le
március 11. vasárnap
március 12. hétfő
március 13. kedd Dr. F-BSZ Fogadó órák mindenkinek 16:00-18:00
március 14. szerda DK, JBB, TKE, HGL, GYRI 7:50 iskolai megemlékezés az 1848/49. évi forradalom és szabadságharc évfordulójáról (műsor: 9. évfolyam)
A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza a jelentkezők felvételi jegyzékét.
március 15. csütörtök SZZ, SZGB Koszorúzás, városi ünnepség (7-8.o.)
március 16. péntek
március 17. szombat
március 18. vasárnap
március 19. hétfő
március 20. kedd CSGM, HVI, LA Évfolyam-megbeszélés: 11 a,b, c
március 21. szerda FILHARMÓNIA 9. évf. Operakommandó
A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában. 21-22.
március 22. csütörtök
március 23. péntek Az általános iskola eddig az időpontig elzárva őrzi az eredeti, korábban beküldött tanulói adatlap második példányát. A módosító tanulói adatlapot ekkor kell megküldeni a Hivatalnak
március 24. szombat
március 25. vasárnap
március 26. hétfő
március 27. kedd
március 28. szerda  

 

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
A Hivatal elektronikus formában megküldi a középfokú iskoláknak a hozzájuk jelentkezettek listáját ABC sorrendben.
március 29. csütörtök
március 30. péntek  
március 31 szombat
április 1. vasárnap
április 2. hétfő
április 3. kedd
április 4. szerda A tavaszi szünet utáni első tanítási nap
április 5. csütörtök PS Éneklő Ifjúság hangverseny április 5-30. között
április 6. péntek
április 7. szombat
április 8. vasárnap
április 9 hétfő Dr. F-BSZ Digitális témahét 2018. április 9. és 2018. április 13. között
FILHARMÓNIA kisgimnazisták Aranyhangszerek
április 10. kedd Ofők Alternatív Szülői értekezlet 17:00-19:00
április 11. szerda Dr. F-BSZ A költészet napja  (rádióműsor, Palóc Múzeum)
április 12. csütörtök
április 13. péntek HJ

 

 

KHE

A középfokú iskola igazgatója az ideiglenes felvételi rangsort – a Hivatal által meghatározott módon – megküldi a Hivatalnak.
ECL
április 14. szombat KHE ECL
április 15. vasárnap
április 16. hétfő PA Megemlékezés a Holokauszt áldozatainak emléknapján (iskolarádió)
Ofők Osztálykirándulások időpontjának, helyszínének megadása
április 17. kedd HA Év végi osztályozó vizsga az előrehozott érettségire jelentkezőknek
április 18. szerda
április 19. csütörtök
április 20. péntek A Hivatal kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középfokú iskoláknak (egyeztetett felvételi jegyzék).
április 21. szombat Tanítás nélküli munkanap
április 22. vasárnap
április 23. hétfő
április 24. kedd
április 25. szerda
április 26. csütörtök
április 27. péntek  

 

 

HA

A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
Jelentkezés a tanév végi osztályozóvizsgára
április 28. szombat JZZ CSALÁDI NAP
április 29. vasárnap
április 30.. hétfő
május 1. kedd
május 2. szerda Szaktanárok Osztályzatok lezárása a 12. évfolyamon
május 3. csütörtök Ofők Osztályozó konferencia a 12. évfolyamon
Az iskola befejező évfolyamán az utolsó tanítási nap
május 4. péntek HJ

 

ÁK, MA, HBE

Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga:

Nemzetiségi nyelv és irodalom/ 8:00

Bolondballagás 2-3. óra
május 5. szombat JBB Ballagási ünnepség
május 6 vasárnap
május 7. hétfő Dr. F-BSZ

 

 

 

 

 

HJ

Rendkívüli felvételi eljárást kell tartani, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel, május 18-ig
A középfokú iskola igazgatója rendkívüli felvételi eljárást írhat ki. augusztus 31-ig
Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv/ 8:00
május 8. kedd HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: matematika / 8:00
május 9. szerda HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: történelem / 8:00
május 10. csütörtök HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: angol nyelv / 8:00
május 11. péntek HJ

 

 

JZZ

Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: német nyelv / 8:00
Pályaorientációs tanítás nélküli munkanap/ Nyitott bíróság
május 12. szombat
május 13. vasárnap
május 14. hétfő HJ Emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: informatika / 8:00
május 15. kedd HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: biológia / 8:00
Emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: társadalomismeret / 14:00
május 16. szerda HCS Az idegen nyelvi mérést az iskola pedagógusai 2017. május 16-án végzik el a Hivatal által az iskolákhoz eljuttatott mérőeszközök alkalmazásával.
május 17. csütörtök HJ Középszintű érettségi írásbeli vizsga: informatika / 8:00
Középszintű érettségi írásbeli vizsga: ének-zene, művészettörténet / 14:00
május 18. péntek HJ

 

 

 

 

HA

 

Dr. F-BSZ

Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga

kémia /8:00

Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: földrajz /14:00
Jelentkezés az emelt és középszintű érettségire felkészítő csoportokba
A 2018. 05. 18-ig megtartott rendkívüli felvételi eljárást meghirdető iskola igazgatója dönt a felvételi kérelmekről.
május 19. szombat
május 20. vasárnap
május 21. hétfő
május 22. kedd HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: fizika /8:00
Középszintű érettségi írásbeli vizsga: vizuális kultúra / 14:00
május 23. szerda HJ

 

 

HCS

Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: francia nyelv /8:00
Középszintű érettségi írásbeli vizsga: filozófia / 14:00
Országos kompetenciamérés
május 24. csütörtök HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: spanyol nyelv / 8:00
Középszintű érettségi írásbeli vizsga: mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma  / 14:00
május 25. péntek RI

 

HJ

Megemlékezés a magyar hősök emléknapján (iskolarádió)
Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek / 8:00
Középszintű érettségi írásbeli vizsga: természettudomány, pszichológia / 14:00
Emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: gazdasági ismeretek /14:00
Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: katonai alapismeretek /14:00
május 26 szombat
május 27. vasárnap MK Megemlékezés a Katonatemetőben DÖK
május 28. hétfő HJ Középszintű és emelt szintű érettségi írásbeli vizsga: olasz nyelv / 8:00
május 29. kedd
május 30. szerda
május 31. csütörtök
június 1. péntek A benyújtott kérelmek alapján lefolytatott jogorvoslati eljárás befejezése a fenntartónál.
PS, LB Erkel Ferencre emlékezünk jún.1-11. között
június 2. szombat
június 3. vasárnap
június 4. hétfő BIÉ

 

PA

Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napján (iskolarádió)

Trianoni megemlékezés (tört. emelt)

június 5. kedd HA Tanév végi osztályozóvizsga
június 6. szerda
június 7. csütörtök HJ Emelt szintű szóbeli érettségi vizsga június 14-ig
június 8. péntek
június 9. szombat
június 10. vasárnap
június 11. hétfő
június 12. kedd
június 13. szerda
június 14. csütörtök Szaktanárok Év végi osztályzatok lezárása az 5-11. évfolyamon
június 15. péntek MK

Ofők

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. F-BSZ

KHE

TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP (DÖK)

Osztályozó konferencia az 5-11. évfolyamon 11:00

A célnyelvi méréshez az érintett általános iskolák a Hivatal részére az elvégzett iskolai vizsgálatok tanulói és intézményi adatait 2017. június 15-ig küldik meg, a Hivatal által meghatározott módon.
A célnyelvi mérések eredményét az érintett általános iskola a Hivatal által közzétett javítókulcsok alapján állapítja meg, és az eredményeket idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva a honlapján teszi közzé 2017. június 15-ig.
A tanítási év utolsó tanítási napja

Az első félév és a tanítási év utolsó napját követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezniük a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet tájékoztatás céljából meg kell küldeni az iskolaszéknek, az intézményi tanácsnak és a fenntartónak.

ECL
június 16. szombat KHE ECL
június 17. vasárnap
június 18 hétfő ÁK Középszintű szóbeli érettségi vizsga június 29-ig

Érettségi vizsga

Érettségi vizsga 12.a + előrehozott
június 19. kedd ÁK Érettségi vizsga 12.a + előrehozott
június 20. szerda ÁK Érettségi vizsga 12.a + előrehozott
június 21. csütörtök MA

 

Érettségi vizsga 12.b
Beiratkozás a középfokú iskolákba június 23-ig
június 22. péntek  

 

 

MA

BEIRATKOZÁS

Szülői értekezlet az újonnan beiratkozott tanulók szüleinek 11:00

Érettségi vizsga 12. b
Ofők Év végi statisztika leadása 16 h-ig
Ofők Bizonyítványok kitöltése Törzslapok leadása 17 h-ig
június 23. szombat HA, KHE Tanévzáró ünnepség 9:00
június 24. vasárnap
június 25. hétfő HA

HBE

Szakmai beszámolók leadása
Érettségi vizsga 12.c
június 26. kedd HBE Érettségi vizsga 12.c
június 27. szerda HBE Érettségi vizsga 12.c
június 28. csütörtök Dr. F-BSZ Tanévzáró értekezlet
június 29. péntek
június 30. szombat
július 1. vasárnap
augusztus 22. hétfő Dr. F-BSZ Alakuló értekezlet
augusztus 23. kedd Dr. F-BSZ Munkaközösség-vezetői megbeszélés
augusztus 24. szerda MKvezek Munkaközösségi megbeszélések
augusztus 25. csütörtök MKvezek Munkaközösségi megbeszélések
augusztus 26 péntek PA AJTP értekezlet
augusztus 27-29 hétfő-kedd HA Javító- és különbözeti vizsgák

Tanévnyitó értekezlet